Sobierajski


Idź do treści

Menu główne:


bioOd 1989 roku produkuję kompozytowe obudowy do elektronicznej aparatury medycznej i analitycznej.

Jestem promotorem technologii kompozytowych. Moje długoletnie doświadczenie zaowocowało opracowaniem formuły Quadur – technologii produkcji czterofazowych kompozytów.
Różnorodność stosowanych żywic, wypełniaczy i włókien konstrukcyjnych sprawiła, że QUADUR daje możliwośćza projektowania kompozytowych materiałów o właściwościach dostosowanych do oczekiwanych cech produktu.
Technologia Quadur została finalistą konkursu "Dobry Wzór" 2013 w kategorii "surowce i materiały"

W 2009 roku powołałem do życia program którego celem jest wsparcie technologiczne projektantów, w realizacji prac dyplomowych poprzez stypendia, staże i warsztaty technologiczne. W efekcie tych działań powstały dwie prace zaliczeniowe IV roku, trzy licencjaty oraz sześć prac magisterskich z wzornictwa przemysłowego.

Wprowadziłem materiały kompozytowe do współczesnego dizajnu. Kompozyt Quadur stał się plastycznym materiałem odpowiadającym na potrzeby projektowania ergonomicznych stanowisk pracy, mebli, oświetlenia i wyposażenia wnętrz.

Prowadzę wykłady i warsztaty o współpracy dizajnerów przemysłem, z metodologii projektowania produktu oraz o technologiach kompozytowych. Współpracuję z akademiami i uczelniami.

W kwietniu 2015 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wpisała mnie (pod nr. 78), na listę ekspertów PARP w zakresie przetwórstwa tworzyw sztucznych, technologii kompozytowych oraz implementacji wzornictwa przemysłowego i projektowania usług oraz procesów wdrożeniowych w firmach sektora MŚP.Realizacje koordynowanych przeze mnie projektów były wyróżniane w prestiżowych konkursach.

Zdobyliśmy tytuł RedDot Design Award Winner w 2011 i 2012.

Nasze produkty były nominowane do German Design Award 2012 i 2013.

Kapituła konkursu Design Alive Awards wyróżnieniła mnie w kategorii Strateg 2012 roku, za traktowanie wiedzy o designie jako integralnego elementu rozwoju produktu. Z tego tytułu zrezygnowałem w 2015 roku z powodu drastycznego obniżenia poziomu merytorycznego tego konkursu. moja rezygnacja.

Światowa Organizacja Własności Intelektualnej (WIPO) w 2013 nadała mi tytuł WIPO Award for Innovative Enterprises.

W grudniu 2013 odebrałem wyróżnienie w konkursie Design Management Europe Award.
Jedynym w Europie konkursie na zarządzanie wdrożeniem produktów i usług.

Jestem propagatorem dizajnu produktowego wśród firm sektora MŚPpowrót:

Powrót do treści | Wróć do menu głównego